The Pont de Sèrves Towers

11.06.2016

Pont de Sèvres Towers je městský projekt z roku 1975, který v posledních letech prošel kompletní rekonstrukcí. Kromě přejmenování komplexu na „Citylights“ došlo k jeho přebudování, aby přirozeně zapadl do historického rázu západní Paříže. Původní výrazné věže komplexu prošly rekonstrukcí, a navíc jsou propojené s městským okolím díky síti pěších cest. Pustina, která dříve věže obklopovala se proměnila v komplex kancelářských a obytných budov.

Projekt má také nesporné výhody co se týče designu. Šestiúhelníkový půdorys nabízí 360° výhled na Paříž a její západní předměstí. Úžasné je také samotné řešení oken, neboť ta zabírají většinu plochy stěn a díky tomu se do všech pracovních prostor dostává každý den přímé sluneční světlo. Samotné kanceláře jsou spíše úzké a poskytují jistou intimitu, neboť i přes řešení open space office není nikdy z jednoho místa vidět více, než 12 lidí.

    V komplexu se nachází všechno, co si člověk v kancelářském prostředí představí a ještě i mnohem více. V přízemí najdeme propojení věží spolu s recepcí a atriem, chodníky a veřejná prostranství nebo třeba zahrady. Do fasády byla také instalována speciální noční LED světla, které zajišťují viditelnost komplexu z velké dálky a dodávají tak místu specifický a nepřehlédnutelný ráz. Nájemníkům je jednoduše nabídnut nový typ pracovního prostředí, který sleduje nejnovější projektové a technologické trendy.