Ciel

03.08.2020

Na výškové rekordy jsme si v Dubaji už zvykli, každá nová výšková stavba ale i přes to budí pozornost, neboť se ve většině případů jedná o skutečně zajímavé konstrukce, díky nimž je sledování rychle se měnícího panoramatu této metropole na břehu Perského zálivu skutečným zážitkem, bez ohledu na denní či noční dobu. Nejnovějším přírůstkem do rodiny dubajských mrakodrapů bude hotel Ciel, jež se bude alespoň po nějakou dobu pyšnit titulem nejvyššího hotelu na světa.

Nový dubajský hotel Ciel se bude vypínat do výšky 360 m a pro hosty v něm bude připraveno hned 1,042 luxusních apartmánů. Stavba takových parametrů si samozřejmě zaslouží i prominentní místo, které hotelu poskytne známá exkluzivní čtvrť Dubaj Marina. Na dosah ruky tak budou mít hosté některé z nejpopulárnějších dubajských atrakcí jako je Marina Walk, nebo nákupní a zábavní centrum Marina Mall. 

Konstrukční práce započaly v srpnu 2019 a své brány by toto dílo ze skla a oceli mělo otevřít v druhé polovině roku 2023. Developerem je The First Group a design navrhlo architektonické studio NORR. Návrh pak již stačil posbírat celou řadu ocenění na soutěžích po celém světě. Maximální pozornost byla věnována dosažení opravdu dokonalého výhledu na Dubaj a blízké okolí. Zajímavostí je potom design interiéru, který byl navržen v souladu s japonskou filozofií Wabi-Sabi. Hotel Ciel bude sám o sobě představovat zajímavost, kterou budou jistě obdivovat turisté i návštěvníci z celého světa a nepochybně posílí pozici Dubaje coby jedné z nejvýznamnějších turistických destinací na světě.