Business District Centrum

18.06.2016

V okolí Masarykova nádraží v Praze vyroste nové luxusní kancelářské a obchodní Business District Centrum. Na projektu revitalizace Masarykova nádraží pracovala světoznámá architektka iráckého původu Zaha Hadid, která vyhrála soutěž na přebudování místa v roce 2014.

Kompletní projekt se dotkne celkem 22,000 m2  a chce realizovat výstavbu kolem 90,000 m2 komerčních ploch. Samotné Business District Centrum má za cíl uspokojit stále se zvyšující poptávku po luxusních kancelářích v Praze a díky obrovskému záběru místa dojde k propojení historického centra s Karlínem a Žižkovem. Konstrukce centra bude znamenat integraci a propojení dopravních sítí v Praze a výhledově vytvoří nový vstupní bod do hlavního města České republiky z letiště Václava Havla.

Business District Centrum bude mít hyperluxusní podobu, která odráží přístup architektonického studia Zaha Hadid Architects, které má na kontě například projekty z Číny, Rakouska, Spojených Arabských Emirátů, USA, Francie, nebo Velké Británie. V nedávné době tato skupina architektů vyhrála mezinárodní soutěž na návrh budovy technologického parku nedaleko Moskvy - Moscow‘s Skolkovo Innovation Centre.