The Exchange Tower

18.05.2016

Na kanadském projektu The Exchange Tower v hlavním městě Vencouveru, se v posledních měsících dokončují finální práce a na podzim letošního roku by měla kompletně rekonstruovaná kancelářská budova poprvé přivítat veřejnost. 

Projekt luxusního 31patrového komplexu kanceláří, který se začal předělávat od roku 2014, si musel poradit s mnoha výzvami, které se k jakékoli avantgardní budově v centru města pojí. Jednou z nich byla přísná městská pravidla, týkající se výškových budov v centru města. Tato pravidla řeší historický kontext a snaží se o zachování historické podoby budov.

Další výzvou, se kterou se kanadští architekti z Harry Gugger studia museli poprat, bylo propojení velmi odlišných architektonických stylů. Projekt musel vzájemně propojit moderní ocel, skleněnou věž postavenou na historických cihlách a betonu, a to takovým způsobem, aby celkový dojem byl přirozený a harmonický.

Jak se architektům podařilo zasadit budovu do stávajícího městského prostředí, a zda se po dokončení bude skutečně jednat o novou kultovní stavbu ve Vencouveru, budou moci lidé zhodnotit během tohoto podzimu.